Nezařazené

Ako podporiť kvalitu spánku? Toto sú efektívne riešenia, ktoré zaberajú!

admin No Comments

Máte problém s nespavosťou, prípadne sa v noci často budíte alebo neviete zaspať? V takej situácii by ste mali určite riešiť a vyhľadať spôsoby, ako zlepšiť kvalitu vášho spánku. My vám prinášame niekoľko overených odporúčaní, ktoré vám s problémami so spánkom určite pomôžu.

Spánok je veľmi dôležitý pre celkové zdravie. Bez neho to jednoducho nepôjde. Ak máte akékoľvek problémy, mali by ste to riešiť hneď. Pri dlhodobej nespavosti alebo iných problémoch spojených so spánkom môže totiž dôjsť aj k zdravotným komplikáciám, ktoré nie sú nič príjemné. Preto, ak na sebe spozorujete, že sa budíte nevyspaní a chceli by ste, aby ste boli po zobudení nabití energiou, toto sú naše tipy, ktoré rozhodne zaberú!

Užívajte výživové doplnky

V niektorých prípadoch sú tým najlepším možným riešením výživové doplnky. Tie totiž vo všeobecnosti obsahujú komplex účinných látok, ktoré sú vhodné na konkrétny problém. V tomto prípade ide o nespavosť, kde sa odporúča užívať Tryptosen. Tryptosen od výrobcu Naturvita obsahuje látky, ktoré podporujú kvalitu spánku a zmierňujú akékoľvek problémy spojené so spánkom. Práve v tomto smere sú výživové doplnky skutočným zázrakom.

Pred spaním si vyvetrajte

Pravdepodobne sa vám vo vydýchanej miestnosti bude spať len veľmi ťažko. Ak budete mať však čerstvý vzduch, určite sa vám bude aj ľahšie zaspávať. Preto si vždy pred spaním dôkladne vyvetrajte. Nemusí to byť nadlho, stačí otvoriť okno na niekoľko minúť a hneď sa vám zlepší spánok.

Žiadna televízia a mobil

Ako dobre viete, modré žiarenie, ktoré vychádza z mobilu, počítača alebo televízie, môže poškodiť váš spánok a výrazne znížiť jeho kvalitu. Preto sa odporúča, aby ste pred spaním už nepozerali do mobilu ani na televíziu. Radšej si prečítajte pod miernym svetlom dobrú knihu, prípadne meditujte.

Jodikal vám pomôže doplniť chýbajúci jód

admin No Comments

 

Nie každý si uvedomuje, aký je jód pre náš organizmus dôležitý prvok. Podľa WHO jeho nedostatkom trpí 800 000 až 900 000 ľudí na svete. Toto číslo je vzhľadom k minulosti už pomerne nízke, pretože mnoho krajín pridáva jód napríklad do jedlej soli, alebo do stravy hovädzieho dobytka, čím je kravské mlieko následne obohatené o jód. Tým sa predchádza masovému nedostatku jódu v populácii. Neznamená to ale, že nie ste jeho nedostatkom ohrození.

Kedy nám môže chýbať jód?

Zvýšenú potrebu príjmu jódu majú predovšetkým ženy v tehotenstve a v období dojčenia. Nedostatok jódu spôsobuje poruchy vývoja dieťaťa a nevratné zmeny na nervovom systéme. Môže byť dokonca príčinou tzv. endemického kreténizmu, ktorý spôsobuje nedostatočná činnosť štítnej žľazy spôsobená nedostatkom jódu.

Ďalšou ohrozenou skupinou sú vegetariáni a vegáni. Jód sa totiž v prirodzenej strave nachádza predovšetkým v morských rybách. A pokiaľ túto potravu z jedálničku vynecháme, a vylúčime napríklad ešte kravské mlieko, môžeme začať nedostatok jódu pociťovať.

Doporučené denné dávky jódu

  • Deti do 10 rokov: 120 mikrogramov
  • Dospelí a deti 10+: 150 mikrogramov
  • Tehotné ženy: 200 až 250 mikrogramov
  • Dojčiace ženy: až do 300 mikrogramov

TIP: Jód ako doplnok stravy kúpite v eshope Greenlike.sk.

Krása a zdravie sú nedostatkom jódu ohrozené

Už sme zmienili závažné problémy, ktoré nedostatok jódu vyvoláva pokiaľ ide o štítnu žľazu. Objaviť sa môžu tiež problémy s pohlavnými žľazami, s mliečnou žľazou, nefunguje nám správne reprodukčný systém, zhorší sa nám kvalita pleti, objavia sa metabolické poruchy, arytmia, ateroskleróza, zvýšená únava, nespavosť, anémia, či bolesť a slabosť svalového aparátu.

Ak nejete morské ryby, užívajte doplnok stravy s obsahom jódu

Jód sa nachádza v o jód obohatenej soli, alebo v mlieku, vrátane dojčenskej výživy. Prirodzene sa vyskytuje v morských plodoch, morských rybách a v riasach. Obsahuje ho minerálna voda Vincentka a Hanácka kyselka. V ovocí a v zelenine ho je menej. Ak práve týmto potravinám neholdujete, alebo patríte k vyššie uvedeným rizikovým skupinám, užívajte jód ako doplnok stravy. Kvalitným je Jodikal od Naturvita.

Najvýhodnejšie zákonné poistenie? Porovnajte si ho online!

admin No Comments

 

Hľadáte najvýhodnejšie zákonné alebo havarijné poistenie? Rozhodne v tom nie ste sami. Porovnávať jednotlivé poistenia ručne je náročné, našťastie je tu jednoduchý pomocník!

Automobily sú úžasné vynálezy. Asi nikto z nás by si život bez áut už v dnešnej dobe nevedel predstaviť. Dnešné autá sú navyše dostupnejšie ako kedykoľvek predtým, dovoliť si ich tak už môže každý. Niet divu, že počet áut na cestách medziročne neustále narastá a takýto trend zrejme bude ešte veľmi dlho pokračovať. Vlastniť auto však nie je tak lacné, ako lacné môže byť nejaké si zaobstarať. Auto totiž nie je jednorázová investícia, ale vec, do ktorej musíte neustále investovať nejaké peniaze. Minimálne do benzínu alebo nafty a ostatných prevádzkových kvapalín, neskôr však aj do zimných pneumatík a nejakých tých opráv, ktoré často nie sú práve najlacnejšie. Medzi veľké a citeľné poplatky však môže patriť aj poistenie, minimálne zákonné poistenie, ktoré je, ako hovorí jeho názov, zo zákona povinné. Mnoho majiteľov vozidiel na svoje autá uzatvára aj havarijné poistenie, ktoré je tiež vo väčšine prípadov odporúčané. Ceny poistenia závisia od mnohých faktorov, tak ako aj pri iných produktoch, aj pri poistení existujú lacnejšie a drahšie ponuky. Ako ich rýchlo porovnať?

Ručne? To sa dnes nenosí!

Manuálna práca dnes nie je in a táto skutočnosť platí aj pri výbere poistenia. Komu by sa chcelo lietať po jednotlivých stránkach poistení, zapisovať si jednotlivé ponuky a následne si ich porovnať? Nielen, že je to mimoriadne zdĺhavé, ale aj náročné. Našťastie je tu jednoduchý pomocník s názvom OnlinePorovnanie. Jedná sa o internetový portál nezávislej maklérskej spoločnosti Insuria consulting a jeho hlavným poslaním je umožniť ľuďom rýchlo a jednoducho získať prehľad o vybraných druhoch poistení, sprostredkovať poistenie bezpečne cez internet a poskytovať informácie o aktuálnych ponukách na trhu poistení. Havarijné a zákonné poistenie porovnáte veľmi jednoducho, zadáte pár informácií o sebe a vašom vozidle a ihneď získate prehľad ponúk jednotlivých poisťovní. Povedzme, že vám vyjde, že najvýhodnejšie pre vás je PZP v Komunálnej poisťovni, tak pravdepodobne si ho vybavíte tam. Možno pri hraní sa s týmto portálom zistíte, že vaše aktuálne havarijné alebo zákonné poistenie je nevýhodné a budete ešte mať záujem o zrušenie PZP… Tak nečakajte a získajte najvýhodnejšie poistenie ešte dnes!