Stoja takmer rovnako, ale sú výrazne lepšie. Reč je o zlatých zliatkoch, ktoré sú tradičnou formou investičného zlata. V čom sa môžu líšiť?

Investovanie do zlata a následné vlastníctvo zlatých tehál nie je rozhodne iba kratochvíľou znudených zbohatlíkov. Kto do svojho investičného portfólia pridá zlato, robí dobre. Nie je to žiadna špekulatívna investícia. Hodí sa na dlhodobé investovanie po dobu minimálne siedmich až desiatich rokov. Pokladá sa za istotu, ak čas našich voľných prostriedkov vložíme práve do zlata. Tradične sa odporúčalo mať v zlate uložených 10 % majetku. Ale dnes smelo toto percento navýšte.

Zlato vie byť naozaj stabilné

Výkyvy zlata sú v poslednej dobe skôr smerom nahor a odborníci predpokladajú, že jeho cena bude aj naďalej rásť. Zatiaľ čo na akciách môžete síce kráľovsky zbohatnúť, avšak taktiež kvôli nim spadnúť na úplne dno, zlato ako investícia vás príjemne chráni pred infláciou a vy síce kráľovsky nebohatnete, ale ani netratíte. Aj vy by ste mali mať svoju zlatú tehlu, alebo hneď niekoľko. Lenže vyplatí sa vybrať si tú správnu. Raz ju totiž budete chcieť predať, a aj keď je tržná cena zlata v podstate daná, záleží na type zliatku, aký obnos nakoniec dostanete.

Je lepšie a horšie zlato

Aj keď by mala byť rýdzosť zliatkov rovnaká, trh dôveruje predovšetkým overeným značkám. Takou je na trhu švajčiarska rafinéria Argor-Heraeus. Zliatky z tejto rafinérie sú perfektne predajné, takže ich v podstate vykúpi akýkoľvek obchodných s investičným zlatom. U iných zliatkov môžete naraziť. Obchodníka nakoniec nájdete, no cena predaja nebude tak výhodná. Investičné zlato tejto firmy na Slovensku aj v Českej republike ponúka Zlatovna. Čím vyniká?

Okrem prestížnej značky rafinérie majú zliatky Argor-Heraeus unikátny certifikát pravosti a rýdzosti. Nejde o žiadny papier ani samolepku. Priamo v spodnej časti zliatku nájdete unikátny hologram, ktorý je za pomoci laseru patentovanou technológiou prenesený na zliatok. Táto holografická technika, nazývaná Kinebar, je chránenou obchodnou známkou Union Bank of Switzerland. Používa sa tiež k označovaniu cestovných pasov a bankoviek. Názov kinegram (z čoho bol odvodený názov ochrannej známky Kinebar) označuje pohyb a ten môžete vidieť pri pohybe so zliatkom. Giloš, ako sa rytine hovorí, mení pri manipulácii so zliatkom svoj obrys. Uprostred vidíte iniciály rafinérie Argor-Heraeus: A a H.

 Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *