Nespavosť trápi veľkú časť populácie po celom svete. Postihuje ženy i mužov, a to v rôznom veku. Ide však o zdravotný problém, ktorý je potrebné vyriešiť čím skôr. V opačnom prípade môžu vzniknúť ďalšie nepríjemné zdravotné komplikácie.

Prečo vlastne vznikajú poruchy spánku a nespavosť? Problémom môžu byť aj pridružené ochorenia, no tiež aj stres. Napríklad, ak máte ťažkú prácu alebo školu, prípadne riešite nejaké problémy vo vzťahu, to všetko môže vplývať na váš spánok. Pokiaľ trpíte problémami so spánkom dlhodobo, môže to negatívne ovplyvniť váš celkový zdravotný stav. Môže dôjsť k oslabeniu imunitného systému, porúch pamäte a zvyšuje sa tiež riziko vzniku nadváhy.

Nastavte si presný čas

Ak chcete podporiť kvalitu vášho spánku, ideálne je, ak budete chodiť spať a budete vstávať v rovnakom čase. Samozrejme, nie vždy je to možné, ale pokiaľ sa vám dá, urobte tak. Váš spánok sa tak dokáže veľmi jednoducho napraviť. Taktiež sa neodporúča spať poobede po práci alebo škole. Je potom pochopiteľné, že sa vám nebude chcieť hneď zaspať alebo sa budete cez noc budiť častejšie.

EeSystem a jeho benefity

V súčasnej dobe existuje niekoľko inovatívnych metód, ktoré sú určené na poruchy spánku. Jednou z nich je EeSystem – technológia, ktorá je ako stvorená na regeneráciu a podporu spánku. Ako to vlastne celé funguje? Ide o efektívnu kombináciu biofotónov a skalárneho poľa.

Žiadny mobil pred spaním

O zariadeniach, ako je mobilný telefón, tablet alebo televízia platí, že vyžarujú škodlivé modré svetlo. O tom je známe, že dokáže zhoršiť aj kvalitu spánku. Preto sa odporúča pred spaním vynechať pozeranie televízie, do mobilu alebo tabletu. Radšej si prečítajte dobrú knihu, spravte si horúci kúpeľ alebo meditujte. Ak sa vaša psychika ukľudní, váš spánok bude výrazne pokojnejší.

 Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *