Okres Senec

Strávte leto na Slnečných jazerách v Senci

admin No Comments

Juhozápadné slovenské mestečko, Senec, ležiace asi 25 km od hlavného mesta Slovenska, ponúka dokonalú rekreáciu. Slnečné jazerá v Senci sú vychýrené a kvôli nim sem jazdia nielen obyvatelia Bratislavy.

Zohnať ubytovanie Senec je v sezóne takmer nemožné. Práve teraz je ideálny čas rezervovať si tu svoj letný pobyt. Slnečné jazerá lákajú nielen obyvateľov Bratislavy a okolia. Sú atraktívne pre turistov z celého Slovenska, ale stretnete tu aj Čechov, Maďarov či trebárs Rakúšanov. Pre rodiny s deťmi nenájdete lepšie miesto pres svoju letnú dovolenku.

Kam na výlet a za aktivitami do 10 km od Slnečných jazier?

Slnečné jazerá sa delia do troch zón – severná, južná a východná. Podľa toho sa často orientujeme pri výbere ubytovania. Kto sem príde na dovolenku, užíva si obvykle nielen možnosť plávania a vodných športov, ale aj výlety do okolia, vrátane hlavného mesta Bratislavy. Zaujímavé je navštíviť Mestské múzeum Senec aj Múzeum Včelárstva. Pozrieť sa máte možnosť od Oázy sibírskych tigrov. Do 10 km od jazier nájdete jazdecký areál pre milovníkov koní Corporex, letisko a pilot club Kráľová, ale aj golfový areál v Bernolákove. Unikátnou pamiatkou je vodný kolový mlyn Jelka.

Pre tých, čo nevydržia bez bicykla

Celý juh Slovenska ja ako stvorený pre nenáročnú cyklistiku. Vydajte sa na cyklovýlety aj pri svojom pobyte na Slnečných jazerách. Obľúbené sú cyklotrasy Senec – Pezinok, Senec – Reca – Nový svet či Senec – Jelka.

Južná čas Slnečných jazier vás privíta aquaparkom

Juh Slnečných jazier je tu hlavne pre milovníkov rekreácie priamo vo vode. Nechýba Aquapark Senec s perfektnými atrakciami pre dospelých aj deti. Je tu však aj možnosť vyžitia a wellness. Zacvičíte si zumbu, jógu, zahráte si minigolf. Športovci ocenia ihrisko pre plážový volejbal, plážovú hádzanú, plážový futbal aj tenisové kurty. Pre deti je pripravený skákací hrad, vodný skákací hrad aj trampolíny. Pohybovať sa všade môžete na elektrických kolobežkách, ktoré si tu požičiate.

A ako sa zabaviť vo východnej zóne Slnečných jazier?

Kto si nájde ubytovanie cez portál Hauzi vo východnej časti Slnečných jazier v Senci, má poruke ďalšie zaujímavé atrakcie. Užijete si trebárs vodnú trampolínu. Požičajte si paddleboard, vodný bicykel, čln či kajak. Proste vlezte do vody a vylezte z nej len na chvíľku na dobré jedlo. Reštaurácií tu nájdete dostatok.