Medzi kľúčové živiny, ktoré sú pre ľudské telo veľmi dôležité patrí aj vitamín D. Ten si však telo nevie vytvoriť samé, preto je potrebné, aby ste ho do organizmu dodali. Možným riešením je strava, prípadne výživové doplnky.

Mnohí odborníci odporúčajú skôr výživové doplnky, pretože obsahujú väčšie množstvo vitamínu v čistej forme. Ako si však vybrať vhodný doplnok, keď ich je na trhu hneď niekoľko? V prvom rade sa zamerajte najmä na samotné zloženie, ktoré daný produkt obsahuje. Napríklad, mnohí ľudia obľubujú prípravok Vitamín D3 od spoločnosti Naturvita. Tento prípravok má totiž viacero benefitov, keďže obsahuje dostatok vitamínu D3. Napríklad, podporuje obnovu a tiež delenie buniek, má pozitívny vplyv aj na funkciu svalov, pričom podporuje obranyschopnosť organizmu.

Podporuje zuby a kosti

Vedeli ste o tom, že vitamín D je kľúčový, čo sa týka absorpcie vápnika alebo fosforu z tráviaceho traktu? Je nevyhnutný pre udržanie zdravých kostí a zubov. Preto, ak máte v tele nedostatok vitamínu D, častokrát sa to môže prejaviť aj tým, že budete mať oslabenú funkciu kostí alebo zubov. Aj z tohto dôvodu by ste obsah vitamínu D v tele nemali za žiadnych okolností podceniť. Je veľmi dôležitý z hľadiska mnohých oblastí v tele.

Posilňuje imunitu

Váš imunitný systém by ste mali za každých okolností podporiť. Najmä v prípade, že chcete byť viac odolní voči rôznym ochoreniam. Jednou z možností je aj zvýšenie príjmu vitamínu D. Medzi jeho kľúčové úlohy totiž patrí aj podpora imunitného systému, čo zaručene oceníte. Aj mnohé vedecké štúdie dosiaľ potvrdili, že ľudia, ktorí prijímali dostatok vitamínu D mali aj vyššiu odolnosť voči infekciám.

Okrem iného, vitamín D hrá dôležitú úlohu aj v regulácii nálady a tiež aj duševného zdravia. Ak máte tohto vitamínu v tele nedostatok, môže sa to prejaviť na úzkosti, depresii alebo iných prejavov psychického pôvodu.

 Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *