Imunitný systém je mimoriadne špecifický a je potrebné sa oňho dôkladne starať. Preto neváhajte a podporte jeho stav. Nie je to žiadna veda, postačí len dodržať niekoľko dôležitých faktorov. Uvidíte, že sa to neskôr odzrkadlí na lepšej funkcii vášho celkového zdravia.

Každý z nás má iný imunitný systém. Niekto ochorenia zvláda lepšie, niekto zase horšie. To všetko ale závisí od viacerých faktorov. Napríklad, aj od genetickej predispozície, pridružených ochorení alebo psychickej stránky. Každý z nás však svoj imunitný systém môže veľmi ľahko podporiť. Ako na to? Overené tipy vám prinášame v nasledujúcich riadkoch tohto článku. Tak, poďme sa na to spoločne pozrieť!

Jedzte zdravo

Nie nadarmo sa hovorí, že jesť zdravé veci sa jednoducho oplatí. Ak budete neustále konzumovať nezdravé, mastné a tučné jedlá, váš imunitný systém to skôr zhorší. Preto si na stravu dajte veľký pozor. Do jedálnička zaraďte viac ovocia, zeleniny a potravín, ktoré prinášajú zdravotné výhody pre vaše telo. Obmedzte tiež príjem cukru.

Výživové doplnky

Na podporu imunitného systému v dnešnej dobe tiež existuje spektrum výživových doplnkov. Napríklad, výborným riešením je prípravok s názvom Selen forte. Ten obsahuje vysoko účinné zloženie, vďaka ktorému sú zabezpečené všetky dôležité benefity pre imunitný systém. Selen forte je od výrobcu Naturvita a prispieva aj k ochrane buniek pred oxidatívnym stresom.

Čo najviac relaxujte

Niekedy je jednoducho potrebné vypnúť a prísť na iné myšlienky. Neustály stres rozhodne neprospieva tak ako imunitnému systému, tak celkovému zdraviu. Preto sa naučte relaxovať. Do svojej dennej rutiny zahrňte relaxačné cvičenia, prípadne meditácie. Každého upokojí niečo iné. Niekomu pomôže pohyb, niekomu zase prečítanie dobrej knihy či uvarenie si obľúbeného jedla.

 Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *