Prácu vykonávame s radosťou najmä vtedy, ak nás baví a ak sa v zamestnaní cítime dobre. O to sa nepostará len dobrá pracovná klíma, ale taktiež vhodne zvolené oblečenie a obuv. Mali by sme sa vďaka nim cítiť komfortne, bezpečne, ale určite aj moderne.

Jednorazové plášte so širokou mierou využitia

Kde všade je nutné zachovať sterilitu alebo sa chrániť pred znečistením? Je mnoho povolaní, ktoré okrem predpísaného pracovného oblečenia využívajú ešte aj jednorazové plášte. Spomeňme napríklad lekárov, pracovníkov v laboratóriách alebo v potravinárskej sfére. Jednorazové plášte sú vynikajúcim pomocníkom, ak chceme seba alebo prostredie uchrániť pred znečistením či baktériami. Ich veľkou výhodou je, že sa vyrábajú z polypropylénu, ktorý je rozložiteľný v prírode, a tak ich po použití alebo silnom znečistení stačí jednoducho odhodiť do smetí a netreba riešiť otázku prania. A všetci dobre vieme, ako ťažko sa z odevov odstraňujú niektoré druhy fľakov…

Na trhu je množstvo typov jednorazových plášťov a to sa týka aj ich farebného prevedenia. Biele, modré, zelené alebo červené plášte sa zväčša zapínajú na patentky alebo suchým zipsom a majú elastické manžety. Možno ich poznáte aj z nemocničného prostredia, keď ste išli navštíviť ťažko chorého rodinného príslušníka alebo boli prítomní pri niektorých operačných zákrokoch. Kto pracuje v exteriéri, ocení jednorazové plášte z polyetylénu, ktoré spoľahlivo ochránia pred dažďom aj hlavu. Myslíte si, že v takom plášti budete vyzerať ako strašiak súci do poľa? Tak to už dávno neplatí. Medzi jednorazovými ochrannými plášťami natrafíte na strihy vhodné pre ženy aj mužov, niektoré majú dokonca aj elegantné goliere. Zadovážte si plášť v takej farbe, ktorá sa spája s vaším povolaním.

Pohodlná biela pracovná obuv

A čo starostlivosť o naše nohy? Aj tie si predsa zaslúžia náležitú ochranu, veď nás nosia celý deň a niekedy aj viac ako osem hodín… Zdravotníci a všetci v potravinovej sfére by mali nosiť predpísanú bielu pracovnú obuv, ktorá má protišmykové podrážky a poskytne nohám pohodlie počas celého pracovného dňa. Biela obuv skvelo dopĺňa biele, zelené alebo modré pracovné oblečenie a nijako nekazí výsledný efekt. Proti ich strihovým prevedeniam nemožno nič namietať, sú veľmi moderné, či sa rozhodnete pre zapínanie suchým zipsom, alebo obuv so šnúrkami. V teplom pracovnom prostredí oceníte priedušné sandálky, ktorých vnútro dokonale absorbuje vlhkosť, v prechodnom a studenom období zasa biele poltopánky. Nech sa vám v práci stane akákoľvek nehoda, povrch bielej pracovnej obuvi sa ľahko čistí, a pritom je na nerozoznanie od pravej kože.

 

 

 Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *