Detoxikácia pečene – ako jednoducho nabudiť organizmus?

Ste nervózni, unavení a necítite sa dobre? Príčinou môže byť zanesená pečeň! Očista pečene našťastie nie je nič náročné, môžete ju vykonávať sami doma, stačí na to obyčajná ovocná a zeleninová šťava! Ako na to?

Pečeň to má v živote človeka skutočne náročné. Je akýmsi smetiskom nášho tela, kde sa filtrujú a usadzujú všetky škodlivé a nepotrebné látky, ktoré prijímame. Rozhodene nezávideniahodná funkcia! Nadmernou konzumáciou alkoholu a iných škodlivých látok, ale aj napríklad liekov, sa pečeň neustále zaťažuje, čo môže viesť k mnohým problémom. Všeobecné poznanie o tom, akými látkami je pečeň nadmierne zaťažovaná, je zrejmé snáď každému, o niečo menej sa hovorí o tom, že pečeň sa zanáša neustále, aj ľuďom, ktorí škodlivé a chemické látky v nadmernom množstve neprijímajú. Prejavy zanesenej pečene sú jasne citeľné, prejavujú sa najmä únavou a nervozitou, keďže pečeň výrazne vplýva na nervový systém. Tu sa naskytá otázka – ako takú zanesenú pečeň detoxikovať? Odpoveď je jednoduchá a neskrývajú sa za ňou žiadne lieky ani doplnky stravy. Stačí obyčajná prírodná šťava z ovocia a zeleniny. Nielen, že stačí, práve ovocná a zeleninová šťava je najlepším spôsobom, ako pečeň detoxikovať!

Nielen na pečeň

Netreba snáď zdôrazňovať, že ovocné šťavy v ľudskom tele spôsobia oveľa väčší pozitívny účinok, ako len očistu pečene. Veľmi vhodná je mrkvová šťava, ktorá okrem očisty pečene pomáha odvádzať toxické látky a neutralizovať prekyslený organizmus. Priaznivo pôsobí na celý tráviaci systém a obsahuje veľa vápnika, pomáha tak posilňovať kosti a zuby. Konzumácia takejto šťavy sa tak výrazne podpíše na celkovom zdraví človeka. Mrkva však nie je všetko, výborným spôsobom na očistu a posilnenie pečene je šťava z červenej repy, účinnou šťavou je aj jablková šťava. To, že detoxikácia pečene sa bez ovocných štiav nezaobíde je tak jasné, otázka však znie, ako takéto šťavy vyrobiť?

Odšťavovač, váš verný pomocník

Ručné odšťavovanie dnes už nie je v móde, nehovoriac o tom, že takú mrkvu len tak hocikto ručne neodšťaví. Na to, aby ste z odšťavovanej zeleniny a ovocia dostali čo najviac onej drahocennej šťavy, potrebujete na to poriadny odšťavovač. Napríklad nízkootáčkové odšťavovače Philips. Tieto odšťavovače vyžmýkajú z ovocia a zeleniny každú kvapôčku šťavy a poradia si skutočne so všetkými druhmi ovocia a zeleniny, dokonca aj orechmi! Potešia aj technológie na extrakciu štiav zo zelených listov, ktoré obsahujú drahocenný chlorofyl, ktorý je mimoriadne dôležitý pri očiste pečene. Na výber máte z viacerých typov odšťavovačov, pre ľudí s nedostatkom času na prípravu bude výhodným riešením Smoothie mixér, super voľbou je aj odstredivý odšťavovač Philips. Očista pečene nikdy nebola jednoduchšia! Vyberte si svoj odšťavovač aj vy a žite zdravo!