Krásny úsmev vďaka jednoduchej metóde

Každý z nás má iný chrup. Niekto má dokonale rovné a biele zuby. Nie všetci však majú na takéto zuby šťastie. Niekto má zuby krivšie, niekomu nejaký ten zub chýba, alebo má zuby žlté. Zuby si ľudia všímajú a vlastne ich vidíme na niekom inom skoro stále. Ako teda získať krásny úsmev?

V súčasnosti sa už samozrejme vyvinulo mnozštvo metód a pomôcok, ktoré dokážu zuby narovnávať, či vybieliť. Ak vás trápi zakrivenie zubov, alebo vám zuby nerastú správne dokáže sa nasadiť strojček, ktorý po dlhšej dobe zuby opäť narovná a podobne. Na bielenie sa používajú rôzne bieliace pasty a iné vymoženosti. Čo ale robiť pri horšie vyzerajúcich zuboch?

Ako si šetrne upraviť chrup?

Ak máte problém s výzorom vašich zubov, nie vždy vie strojček pomôcť. Pri zle vyzerajúcich zuboch viete stratiť sebavedomie a nemáte potrebu sa preto nikde usmievať. Dnes sa však dá krásny úsmev získať vcelku jednoducho. Na vytvorenie krásneho úsmevu sa používajú zubné fazety. Ide o jednoduchú možnosť ako si chrup zlepšiť. Fazety na zuby sa nasadzujú pri anestézie, čiže bezbolestne. Sú vhodné na bežné použitie. Fazety sú tenké plátky keramického materiálu, ktoré sa zafixujú na prednú stranu jedného alebo viacerých zubov. Používajú sa hlavne na viditeľnej časti chrupu, aby bolo pekné zuby vidieť. Fazety sa však neodporúčajú ako náhrada strojčeka a pri kompletných problémoch so zubami. Ide skôr o estetické skrášlenie. O fazety sa treba poriadne starať a zbytočne ich nepoškodzovať.

Ako sa správne starať o chrup?

Samozrejme niekedy nevieme ovplyvniť sfarbenie našich zubov, či zakrivenie, čo však vieme ovplyvniť je ich životnosť, funkcia a koľko máme kazov. O zuby by sme sa mali poriadne starať a umývať si ich každý deň. Zápal ďasien, kazy, vypadnuté zuby nie sú príjemné a určite to nikto nechce zažiť. Preto je dobré poriadne si zuby umývať a starať sa o ne.

Nečakajte a usmievajte sa s krásnymi zubami aj vy!