Čaká vás v najbližšej dobe operácia sivého zákalu, ktorú sa chystáte podstúpiť a máte mierne obavy? Nemáte žiaden dôvod na strach, pokiaľ svoje oči zveríte do rúk odborníkov, ktorý operácie očí vykonávajú denne. Operácia sivého zákalu je jednou z najbežnejších, je vykonávaná na dennej báze vďaka nej bude váš zrak opäť ako predtým. Kto by nechcel mať zrak ako jastrab a vidieť všetky farby sveta, a zároveň vidieť všetko ostro a jasne? Odstránenie sivého zákalu vám toto všetko umožní, netreba sa báť a netreba túto záležitosť odkladať, nakoľko sa zrak môže časom len zhoršovať a nie zlepšovať.

Vidieť svet takým, aký skutočne je, môžete aj vy po náprave vášho zraku. Niektorí pacienti veria mýtu, že sa zrak sám zlepší. To však nie je pravda, a ľudia sa tak odkladaním operácie vystavujú zbytočnému riziku, ktoré môže zájsť v krajných prípadoch až k oslepnutiu. Sivý zákal, odborne katarakta, je spôsobený poškodením a opotrebovaním šošovky. Deje sa to vplyvom metabolických procesov, a najmä starnutím a postupným pribúdaním veku. Nezáleží na genetike ani na prevencii, ktorú vykonávate, stať sa to môže každému. Ako teda nepodliehať panike a neupadať do nešťastia a predstavy, že váš zrak už nebude ako predtým?

Operácia ako jediné riešenie

Operácia sivého zákalu je jediným možným riešením, vďaka ktorému získate späť váš ostrý zrak. Vaša šošovka bude pri operácii nahradená, a je len na vašej voľbe, či si zvolíte aj šošovku pre odstránenie krátkozrakosti, ďalekozrakosti či astigmatizmu. Výhodou tejto operácie je jej bezbolestnosť a bezpečnosť. Navyše jej základná forma je plne hradená vašou zdravotnou poisťovňou, takže sa skutočne nemáte čoho obávať. Zákrok trvá len pár minút a vy sa po ňom budete cítiť opäť plný života vďaka tomu, že budete vidieť všetko plnými farbami.

Aké sú výhody operácie?

Vďaka kvapkám na znecitlivenie oka je táto operácia skutočne bezbolestnou. Podľa vášho výberu a vašich požiadaviek si môžete vybrať špičkové vnútroočné šošovky, ktoré sa nájdu pre každého z vás, podľa vašich potrieb. Asi najväčšou výhodou je to, že šošovka, ktorá vám bude počas operácie implantovaná si nevyžaduje žiadnu ďalšiu údržbu a starostlivosť, a vydrží vám až do konca života. Odborní chirurgovia tieto operácie vykonávajú vyše tisíckrát ročne, nemusíte sa teda vôbec obávať zverenia svojho zraku do ich rúk. Výhodou je aj to, že vy si za túto operáciu neplatíte, pretože to za vás hradí vaša zdravotná poisťovňa.

Ďalšie možnosti zlepšenia zraku počas jednej operácie

Pokiaľ nosíte okuliare na blízko či do diaľky, určite to pre vás nie je jednoduché. Počas operácie sivého zákalu máte možnosť požiadať aj o zlepšenie týchto problémov, teda môžete si vybrať jednu zo šošoviek, ktoré napravia aj vašu ďalekozrakosť, krátkozrakosť či astigmatizmus. Dioptrie môžu byť pre vás záťažou a nosenie okuliarov sa vám nemusí ani esteticky páčiť. Vďaka jednoduchej operácii sa môžete dioptrií zbaviť a nahradiť ich vnútroočnou šošovkou, ktorú si vyberiete podľa svojich vlastných potrieb.

Štandardné a nadštandardné vnútroočné šošovky

Základná, teda štandardná šošovka je monofokálna, ktorá je hradená vašou zdravotnou poisťovňou a vyrieši váš problém na jednu vzdialenosť. Nadštandardnými šošovkami sú šošovka s rozšírenou hĺbkou ostrosti, trifokálna, asferická či torická šošovka. Musíte si za nich priplatiť, no váš zrak môže byť napravený úplne. Okrem sivého zákalu vyriešia vašu ďalekozrakosť rovnako ako aj krátkozrakosť či astigmatizmus.

Vhodný spôsob operácie

Vďaka klinike NeoVízia môžete podstúpiť bezpečnú operáciu s použitím lasera LenSx, ktorý je presný a zaručí vám pohodlie a bezpečnosť. Rýchlo sa po operácii zotavíte a nemusíte sa obávať skalpelu vo vašom oku.

Zdroje: