Chcete vašu domácnosť ochrániť pred všetkými ničivými vplyvmi? Hľadáte poistenie domácnosti, ktoré poskytne dobré krytie za výhodnú cenu? Máme pre vás tip!

Poviete si – zase nejaký suchý článok, ktorý sa mi bude snažiť vnútiť poistenie domácnosti, ktoré aj tak nechcem… A práve to je ten dôvod, prečo ho čítate a prečo by ste ho rozhodne mali aj dočítať. Keby ste už poistenie domácnosti mali vybavené, asi by ste na neho ani neklikli. Keďže ho však vybavené nemáte a ani ho možno nechcete, vaše podvedomie vás núti, aby ste si ho aj tak prečítali. Niekde vo svojom vnútri totiž cítite, že žiť bez poistenia domácnosti nie je tá najlepšia vec, akú môžete robiť. Napriek rôznym „osvetám“ hovoriacim o tom, prečo je poistenie domácnosti dôležité, sa nájde aj v dnešnej dobe veľa ľudí, ktorí si myslia, že poistenie domácnosti sú len zbytočne vyhodené peniaze. Domácnosť je predsa to, čo máme doma, to, čo je chránené múrmi nášho bytu alebo domu. Čo sa jej len môže stať?

Nemilé náhody?

Predstavte si, že jazdíte na aute bez havarijného poistenia. Tiež ste si povedali, že nebudete zbytočne platiť veľa peňazí, však jazdíte predsa opatrne a nič sa vám nemôže stať… Jedného dňa vám ale nevyjde zákruta na zasneženej ceste a rozbijete polovicu prednej časti auta o zvodidlá. Vtedy si uvedomíte, že keby ste mali poistenie, zaplatili by ste nejakú smiešnu spoluúčasť a auto by ste mali za pár týždňov opäť plne funkčné. Bez poistenia však platíte tisíce eur za opravu z vlastného vrecka. To možno ustojíte. Čo už ale pravdepodobne neustojíte, je škoda na domácnosti. Povedzme, že poistenie domácnosti nemáte. V čase vašej neprítomnosti vám byt vykradne zlodej alebo ho vytopí povodeň. Všetok majetok za tisíce eur zrazu zmizne alebo bude poškodený natoľko, že ho budete môcť rovno vyhodiť. Ak by ste mali poistenie domácnosti, opäť by ste zaplatili len nejakú smiešnu sumu a za pár týždňov by ste mali svoje obydlie v pôvodnom stave. Vy ste však boli tvrdohlaví a poistenie domácnosti ste nemali… A tak môžete žiť v prázdnom priestore bez majetku, kým si všetko opäť za vlastné peniaze dokúpite a opravíte. Tak nečakajte a vybavte si poistenie domácnosti aj vy – dnes to vybavíte za pár minút online, napríklad cez portál poisťovne Union.

 Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *