Hygiena, ktorá v starostlivosti o dieťa nejde vynechať – to sú plienky a prebaľovanie. Nie každý má čas experimentovať a skúšať na dieťati bezplienkovú metódu. Nemusí vždy fungovať, je náročná na organizáciu i čas, a na 100 % sa plienok aj tak nezbavíme. Radšej kupujme tie ekologické.

Dnes už nie je problém chovať sa ekologicky hneď od narodenia dieťatka

V prvom rade je vhodné nájsť si bio plienky, ktoré nám budú vyhovovať, a preferovať ich pred bežnými, ktoré sa chovajú nešetrne k prírode a tiež k zadočku nášho dieťatka. Bio plienky prešli obrovským vývojom a dnes už nie sú kompromisom, ale lepšou alternatívou. Používa ich stále viac rodičov. Jednorazové plienky tak už nie sú postrachom ani pre prírodu, ani pre citlivú pokožku našich najmenších. Práve naopak. Obľúbenými značkami medzi bioplienkami sú Mama Bamboo, Moltex či MonPeri.

Nemusíme byť vegetariáni, zmýšľať prehnane ekologicky, či vyznávať alternatívne životné štýly čo najbližšie k prírode, aby sme chápali, že plienky sú veľkou záťažou pre životné prostredie. Avšak vzdávať sa rodičovstva taktiež nemusíme. Moderné eko plienky sa chovajú šetrne, dbajú na ekologickosť vstupných surovín aj výroby, tiež na svoju recyklovateľnosť. Pre nás rodičov to znamená, nemusieť sa vzdávať komfortu, ktorý nám jednorazové plienky priniesli. Výborné sú dnes vlastnosti bio a eko plienok, ale aj ich cena.

Líder na trhu ekologických plienok je česká spoločnosť MonPeri

MonPeri ponúka nielen špičkové ekologické plienky, ale taktiež detské nohavičkové plienky v eko kvalite. Hodia sa pre obdobie, kedy dieťa už behá a ako rodičia potrebujeme zaistiť výmenu plienky čo najrýchlejšie, takmer v behu. Vhodné sú tiež vo chvíli, keď už dieťatko učíme používať nočník. MonPeri ich vyrába vo veľkostiach L pre 8 až 13kg deti a vo veľkosti XL pre 13 až 18kg deti. Eko a bio plienky, vrátane nohavičkových, ponúka e-shop Ekomarket.sk. Moderné plienky sú ekologické.

 Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *