Koža ako najväčší orgán tela si zaslúži neustálu pozornosť. Práve kvôli zvyšujúcemu sa riziku rakoviny kože je potrebné nepodceniť starostlivosť. Je dokázané, že správnou starostlivosťou dokážeme predísť mnohým problémom.

Ochrana pred UV žiarením

Slnečné lúče sú pre náš organizmus dôležité. Práve zo slnka získavame dôležitý vitamín D. Ak ale podceníme starostlivosť o pokožku počas letných dní, kedy je slnko intenzívne, UV žiarenie môže mať negatívny vplyv na našu kožu. Na koži sa môžu objaviť pigmentové škvrny, ktoré sa mnohé ženy snažia zakryť práve veľkou vrstvou make-upu. Odstránenie pigmentácií je možné, avšak dôležitá je správna ochrana pred UV žiarením. V lete, ale aj v zime je nutné pravidelne sa natierať krémom s ochranným UV faktorom. Na tvár a rizikové miesta ako výstrih, uši, ramená a narty je potrebné používať silnejší UV faktor.

Správne odličovanie tváre

Okrem ochrany pred slnečnými lúčmi by ženy nemali podceňovať odličovanie tváre. Práve na tvári majú veľké množstvo make-upu, ktoré môže upchávať póry a zapríčiniť tak vznik hnisavého akné. Pod správnym odlíčením tváre si predstavujte používanie odličovacej pleťovej vody na tvár, krk a dekolt a používanie odličovacieho očného prípravku. Oba tieto prípravky by mali byť ideálne bio kvality. Nemali by dráždiť pokožku a oči. Dráždenie poznáte práve štípaním očí, pokožky a aj podľa vytvárania červených fľakov.

Na tvár používajte jeden odličovací tampón, na oči zase druhý odličovací tampón.

Ak máte na tvári výraznejšie znamienka, dávajte pozor, aby ste si ich pri odličovaní nezatrhli.  Dokonca je možné absolvovať odstránenie znamienok.

Nezabúdajte si ale dávať pravidelne kontrolovať znamienka. Včasným odhalením rizikových znamienok predídete kožným nádorom a rakovine kože.

Zdroj obrázka:

Autor:  Irina Bg / Shutterstock.com

 Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *