Šťastné návraty

Ak si myslíte, že máte v niečom v živote istotu, určite ste na veľkom omyle. Žiadna istota neexistuje, iba ak tá, že čo sa môže pokaziť, sa pokazí. Mnohí z nás hľadajú istoty v rodine, u priateľov, u detí , či v práci. Ale , ruku na srdce, je to vôbec možné? Naše deti , ktoré vychovávame s láskou, sa mnohokrát v dospelosti vydajú na zlé chodníčky, alebo stratíme dobrého priateľa, či , nebodaj, stálu prácu. Hovorí sa, že istá je len smrť. Silné slová. Ale , bohužiaľ, je to neúprosnosť života.

Čo platilo včera, zajtra nemusí

Málokto si vo víre života uvedomuje, že to , čo je dnes samozrejmé, zajtra nemusí byť vôbec pravda. Ponáhľame sa do práce, za zábavou, alebo jednoducho sa ponáhľame zo zvyku. Lenže, či chceme alebo nie, život je ľahší, ak máme istotu aspoň v niečom. Poviete si, že najlepšie je spoliehať sa na samého seba. Isteže, je na tom kus múdrosti našich predkov. A ak sa niečo pokazí, nemôžeme hádzať vinu na druhých. Môžeme sa hnevať tak akurát iba na seba. Že sme si nedali poradiť alebo sme išli hlavou proti múru.

Náš tip: Dávajte na deti pozor, veľmi si môžu ublížiť pri páde z detského bicykla a odrážadla, mali by mať vždy helmu.

Veriť alebo neveriť?

Ťažko je radiť niekomu, kto je presvedčený, že môže veriť iba sám sebe. Je naklonený tomu, aby nikomu neveril. Lenže v našom žití sa deje toľko udalostí, že jednoducho nemôžeme zvládnuť všetko sami. Jednoducho sa musíme spoliehať aj na iných. Či už je to kúpa auta, organizovanie dôležitej udalosti alebo cesta na dovolenku. Človek musí veriť, že mu ten druhý chce dobre.. Mnoho vecí by sa v živote, a nielen v našom, nestalo, keby ľudstvo nemalo v niečo vieru.

Dôveruj, ale preveruj

Samozrejme, poznáte porekadlo, o dôvere. Naši starí rodičia vedeli, prečo ho vytvorili. Veriť bezhlavo niekomu bez toho, aby sme si overili aspoň základné fakty, je nezodpovedné. Ak niečo potrebujeme urobiť alebo vybaviť, tak si zisťujeme referencie, čítame recenzie, či sa dopytujeme u známych. Azda najviac sa vždy obávame niečoho nového alebo neznámeho. Mnohí si napríklad auto alebo dovolenku vyberajú neskutočne dlho. A tu veru už nestačí len veriť. Tu sa tá istota veru zíde.

Istota je guľomet

A aby sme ju aspoň akú-takú mali a s pokojným vedomím, napríklad, vycestovali, mali by sme veriť niekomu, kto nám ju chce poskytnúť. A to sú práve spoločnosti, ktoré ponúkajú overené cestovné poistenie. Predsa len, vydať sa autom , či lietadlom do neznámej krajiny so svojou rodinou si vyžaduje poistiť sa aspoň na nejakú dobu, teda aspoň na dobu nášho pobytu. S kvalitným cestovným poistením sa hneď ľahšie dýcha. Tieto krátkodobé istoty naozaj potrebujeme a mali by sme mať. Lebo ak sa niečo stane, darmo sa budeme hnevať sami na seba. Chceme predsa šťastné cesty a šťastné návraty.