Trojka na imunitu – to sú vitamíny C, D a zinok

Počasie má k letnému stále ďaleko a koronavírusová pandémia ešte tiež nie je za nami. Naša imunita si zaslúži podporiť kvalitnými doplnkami stravy. Odporúčanou trojkou sú vitamíny C a D3, spolu s minerálom – zinkom.

Zdravý životný štýl posilňuje našu imunitu

V poslednej dobe sme si určite všetci viac ako kedykoľvek pred tým uvedomovali, aké dôležité je zdravie. Niektorým chorobám sa nevyhneme. Môžu byť súčasťou našej genetickej výbavy. Mnohé sú však dôsledkom nášho životného štýlu. Čoho sa vyvarovať, aby sme sa vyhli civilizačným chorobám a problémom spôsobeným zníženou imunitou?

Základom jedálničku by mala byť zelenina a ovocie

Pozor však, nie vždy ide o tak na vitamíny bohaté potraviny, ako by sme od nich čakali. Podľa výskumov v konvenčne pestovaných poľnohospodárskych plodinách dlhodobo klesá obsah vitamínov a minerálov. Ak nemáte vlastnú domácu biozáhradku, určite sa oplatí napríklad vitamín C užívať aj vo forme doplnku stravy. Teraz na jar o to viac, pretože záhradky sa ešte len prebúdzajú. Ideálnym riešením je vitamín C s postupným uvoľňovaním. Takým je produkt Extra C 500 od českej firmy Naturvita, ktorej výrobky na Slovensko dováža firma Happy Trade. Ide o veľmi kvalitné doplnky stravy za výborné ceny. Všetky produkty firmy predáva Greenlike.sk.

Nezabudnite na zinok a D vitamín

Mnohokrát sme v období koronavírusovej pandémie počuli, že je dobré užívať zinok. Ten má okrem iného schopnosť prispievať aj ku kvalitným vlasom, pokožke a nechtom. V kombinácii s vitamínom B6 je tiež skvelým pomocníkom proti únave a k podpore psychickej činnosti. Práve ako túto dvojku si ho kúpite v doplnku stravy Zinok forte.

Nepohrdnite ani vitamínom D. Napriek tomu, že je dnes doslova zaklínadlom čo sa týka imunity a boja proti vírusom, nič sa nezmenilo na tom, že nadmerné slnenie škodí. A práve vďaka slniečku ho prirodzene získavame. Užívanie vitamínu D3 v podobe doplnku stravy je istejšie a bezpečnejšie.

Pripravte na leto aj svoje vlasy a pokožku

Tešíte sa k moru či do bazénu? Slaná voda a chlór, dokonca ani slniečko, našim vlasom neprospievajú. Na jar tiež často držíme diéty, čo sa potom negatívne odráža na kvalite našich vlasov, pokožky aj nechtov. Dodajte im výživu inak. Obľúbeným pomocníkom je Biosil.