Urologické problémy, s ktorými sa trápia viacerí muži

Zdravotné problémy si nevyberajú pohlavie, vek, ani životnú situáciu. Dokážu prekvapiť a častokrát v tej najnevhodnejšej chvíli. Vo všeobecnosti platí, že čím skôr sa začneme zaoberať konkrétnymi zdravotnými problémami, tým skôr sa nám podarí z nich dostať, alebo aspoň výrazne zmierniť príznaky.

Čo sa týka mužov, tí najčastejšie navštevujú práve urologické ambulancie. S akými urologickými problémami sa trápia viacerí muži?

Kvôli ktorým problémom sa oplatí navštíviť urológa?

Keďže urológia je špecializované pracovisko, je nutné vedieť, s akými problémami vlastne môžeme navštíviť práve túto ambulanciu. Medzi najčastejšie urologické problémy, kvôli ktorým sa muži objednávajú na urológiu, patria hrčky na semenníkoch, viaceré urologické zápaly (cysticída, zápal močovodov a močovej trubice, či zápal obličiek a krv v ejakuláte), ochorenie prostaty, problémy s erekciou (predčasná ejakulácia, erektilná dysfunkcia), kvôli liečbe zakrivenia penisu, kvôli preventívnym vyšetreniam na včasnú diagnostiku nádorov prostaty, semenníkov, či obličiek.

Ak by ste ale mali záujem o obriezku, vazektómiu, či operáciu uzdičky, aj vtedy je potrebné sa objednať na urológiu. Urológia je pre mužov jedna z najnavštevovanejších špecializovaných ambulancií v nemocniciach.

Bolesť panvového dna

Možno sa vám zdá, že tento problém sa týka žien, no mýlite sa, bolesť panvového dna je čisto mužská záležitosť. Liečba chronických bolestí panvového dna si vyžaduje návštevu urológa, ktorý navrhne postup, ako liečiť tento problém. Táto bolesť sa prejavuje intenzívnou bolesťou v oblasti panvy, problémami s močením bez akýchkoľvek dôkazov infekcie močových ciest. Mnoho mužov sa dokonca sťažuje a trápi práve s erektilnou dysfunkciou.

Medzi hlavné príčiny vzniku týchto problémov patria predovšetkým úrazy v tejto oblasti, či rôzne zápaly, ba dokonca aj neuropsychologické problémy.

Zdroj obrázka:

Autor: New Africa / Shutterstock.com