Vypadávanie vlasov straší mužov aj ženy. Niekedy je v tom genetika, niekedy niečo iné. Netreba ale hneď podliehať panike, môže to byť aj prirodzený jav a pomôcť si môžete aj doma.

Vypadávanie vlasov je aj prirodzené

Naše vlasy majú niekoľko fáz rastu. Mohli by sme povedať, že sú tri – obdobie rastu, pokoja a nakoniec prichádza čas na vypadávanie vlasov. Horšie však je, ak to spôsobí niečo iné. K najčastejším príčinám ich vypadávania môžu byť choroby, stres, hormonálna nerovnováha, už spomenutá genetika, nevhodne zvolená kozmetika, časté farbenie, žehlenie alebo natáčanie vlasov alebo liečba iných ochorení. Môže to byť nepríjemné a stresujúce, preto je veľmi dobré vedieť, čo za stratou vlasov stojí.

Zmeňte svoje stravovacie návyky

Ako pri mnohých iných problémoch, aj tu môže pomôcť zmena jedálnička. Zamerajte sa na to, aby vaša strava obsahovala zinok, vitamíny skupiny B, železo, vápnik a esenciálne aminokyseliny. Doprajte si veľa ovocia a zeleniny, ktoré prispejú aj k lepšiemu tráveniu a zvýšia imunitu v chladných mesiacoch. Veľmi dobrou voľbou sú aj jedlá so zvýšeným obsahom bielkovín, napríklad mlieko, ryby, chudé mäso, vajcia alebo tvaroh. Obilniny, orechy a oleje tiež urobia kusisko práce. Nebojte sa hľadať pomoc aj v lekárni, vypadávanie vlasov je riešiteľný problém.

Doprajte svojim vlasom to najkvalitnejšie

Začnite svoj rituál krásy kvalitným šampónom. Okrem neho pôsobia na vypadávanie vlasov aj rôzne masky, kondicionéry, oleje alebo séra. Ich kombinácia nielenže vypadávanie zastaví, ale vlasy môžu byť hustejšie a omnoho zdravšie. Ak si neviete vybrať, tak si urobte zábal doma zo svojich ingrediencií. Stačí vám iba olej ako kokosový, arganový alebo moringový . Je to jednoduché, rýchle a pomerne lacné.

 Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *