V súčasnej dobe, kedy čelia zdravotnícky pracovníci čoraz väčším výzvam, vrátane naliehavosti a zodpovednosti, je ich pracovné prostredie veľmi náročné. So stále rastúcimi požiadavkami na efektívnosť práce je blaho zdravotníkov kľúčom k zaisteniu vysokej kvality starostlivosti a dosiahnutia požadovaných výsledkov. Preto je lekársky nábytok a celkové zariadenie ordinácie veľmi dôležité.

Každý lekár zariaďujúci si ordináciu si okrem toho, čo sa mu páči, musí vybrať taký lekársky nábytok, ktorý zodpovedá vyhláške Ministerstva zdravotníctva.

 

Pri zariaďovaní lekárskej ordinácie je na každom lekárovi, aby si ľubovoľne vybral farbu stien, lekársky nábytok a podobne. Existujú však veci, ktoré si nemôže zvoliť podľa vlastného uváženia. Podľa nariadení je presne jasné, kam sa má lekársky nábytok umiestniť, ako rozčleniť priestor ordinácie a sú tam taktiež požiadavky na nezávadnosť kúrenia, prívod vody, sociálne zariadenie, telefón a podobne.

Zaváži aj estetické hľadisko

Keď sa lekár vysporiada sa požiadavkami na lekársky nábytok podľa vyhlášky, potom je už len na ňom, čo si do ordinácie zabezpečí. Rozhodne je dôležité, aby lekárske stoly, stoličky a ďalší zdravotnícky nábytok boli pohodlné, odolné, umývateľné a aby spĺňali účel.

Úložné priestory vy mali byť štruktúrované tak, aby sa s nimi dobre pracovalo lekárom aj sestričkám. Pri výbere lekárskeho nábytku je dôležité skontrolovať si pánty aj úchyty, aby boli skutočne kvalitné.

 

Potom sa už nábytok môže vyberať na základe estetického hľadiska. Zdravotnícky nábytok, ako napríklad lekárske stoličky, sa vyrábajú z rôznych textilných látok a tiež z kože. Vtedy už ide výlučne o osobné preferencie. Pri výbere nového zariadenia do ordinácie hrá pomerne dôležitú úlohu aj farba. Hoci výrobcovia ponúkajú širokú škálu farieb, je dôležité, aby to v ordinácii nepôsobilo rušivo.

 Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *